6.C výlet-přechod Jeseníků z Karlové Studánky přes PRADĚD do Sobotína

19. června jsme se brzy ráno sešli na dlouho očekávaný třídenní výlet– přechod Jeseníků z Karlové Studánky přes Praděd do Sobotína. Z autobusového nádraží jsme tedy odjeli do Karlové Studánky. Zde jsme se občerstvili a vyrazili na dobrodružnou cestu údolím Bílé Opavy, kde jsme překonali strmé žebříky, lezli po skále až jsme se dostali nahoru k chatě Barborce. Po obědě jsme došli na nejvyšší vrchol Moravy- Praděd. Pro některé to byla premiéra, konečně se dostali na místo, na které koukali z okna třídy. Po návratu byl čas na večeři, osobní volno až do večerky.
Druhý den ráno jsme po snídani vyšlápli na Petrovy kameny, dále pokračovali hřebenem přes Vysokou holi, Pecny, Ztracené kameny na Skřítek a po krátkém odpočinku jsme se přesunuli na chatu Kamzík, kde nás přivítali staří známí– rodiče od Justýny, majitelé chaty Kamzík. Obsadili jsme volné pokoje, dali pozdní oběd, odpočinuli a až do noci hráli vybíjenou. Mezitím jsme ještě stihli upéct buřty u táboráku. A když se setmělo, tak vytrvalci stihli i krátkou diskotéku.
Ráno, třetí den, jsme se přešli do Sobotína do restaurace Permoník, zde jsme si, mimo jiné, konečně dali Kofolu, kterou nikde po celé trase nebylo možné sehnat. Po poledni nás odvezl autobus do Šumperka, kde už nás čekali rodiče. Celkem jsme ušli něco přes 35 km s převýšením kolem 800 m a plným batohem nutného vybavení, po celou dobu nám počasí přálo. Trasa to byla náročná, ale nikdo to nevzdal!

Přejít nahoru